Arkeoloji, Etmen-Temelli Modelleme ve Arslantepe’nin ETÇ-I Dönemi

İTÜ Avrasya Yer Bilimleri Enstitüsü’nden Doç Dr. Bülent Arıkan ile “Arkeoloji, Etmen-Temelli Modelleme ve Arslantepe’nin ETÇ-I Dönemi” üzerine olan konuşmasını, 17 Ekim Cumartesi günü, Saat: 21.00’da ArkeoMedya YouTube kanalımızda gerçekleştirdik.

Yaynı kaçıranlar ArkeoMedya YouTube kanalından seyredebilirler.

“Modeller, geçmişi yeniden kurmayı değil fakat dinamik ve tekrarlayan geçmiş süreçleri mümkün olduğunca gerçeğe yakın simüle etmeyi amaçlar.” (Doç. Dr. Bülent Arıkan)

İTÜ Avrasya Yer Bilimleri Enstitüsü’nden Doç Dr. Bülent Arıkan’ı 17 Ekim Cumartesi Günü Arkeoloji Sohbetlerinin 44. Canlı Yayınında ağırladık. Doç. Dr. Bülent Arıkan “Arkeoloji, Etmen-Temelli Modelleme ve Arslantepe’nin ETÇ-I Dönemi” ile ilgili sunumunu canlı yayınımızda gerçekleştirdi. Ayrıca, 2020-2021 Eğitim Öğretim Döneminde, Avrasya Yer Bilimleri Enstitüsünde açılmış olan “Jeoantropoloji Yüksek Lisans Programı” ile ilgili sorularımızıda yanıtladı. Söz konusu yüksek lisans programı doğa bilimleri ile beşeri bilimlerin birlikteliğini amaçlayan ve araştırmacıların geçmiş dönem yaşam biçimleri olduğu kadar gelecek için de disiplinler arası çalışmalara ev sahipliği yapmayı amaçlamaktadır.  Ayrıntılı bilgi için; 
İTÜ Avrasya Yer Bilimleri Enstitüsü Web Sitesi: https://eies.itu.edu.tr/