Coğrafya Sohbetleri

Coğrafya Sohbetleri

ArkeoMedya YouTube Kanalı üzerinden gerçekleştirmiş olduğumuz canlı yayın seminerlerine bir süre ara vermiştik. Bu süreci disiplinler arası çalışmaların önemini ortaya koyacak çalışmaları sizler ile paylaşmak üzere programlar yaparak geçirdik. Bu çalışmalar doğa ve beşeri bilimlerin birbirini destekleyen dinamiklerini ortaya koymakla birlikte, uzamanlaşma ile yaşamaya başladığımız bütünü görme ihtiyacının multidisipliner çalışmalar ile kurulabileceğini de ortaya koyacağına inanıyoruz. Bu kapsamda “Coğrafya Sohbetleri” ile başlayacak süreç bizim için “Çok Katmanlılık” Serisi ile başladığımız disiplinler arası konuşmaların devamı niteliğinde. Bundan sonraki süreçte arkeoloji-jeoloji, arkeoloji-coğrafya, mimarlık tarihi-koruma, planlama- arkeoloji, planlama-mimarlık tarihi, peyzaj mimarlığı-korum gibi farklı disiplinlerin birlikteliği ile ortaya konmuş çalışmaları sizler ile paylaşmaya devam etmeyi umuyoruz. 

Bu süreçte davetimizi kabul ederek emek etmiş oldukları çalışmaları bizler ile paylaşmayı kabul eden değerli hocalarımıza, araştırmacılara, uzmanlara şimdiden çok teşekkür ederiz. 

İlk olarak, çeşitli konuşmalardan sonra adına karar vermiş olduğumuz “Coğrafya Sohbetleri” ile canlı seminer dizimize başlıyoruz. Seminer programına ve seminerlerin linklerine aşağıdan ulaşabilirsiniz.

25 Ocak 2021 Pazartesi Günü Arş. Gör. Ebubekir Karakoca ”Jeoarkeolojide Yeni Bir Yaklaşım: Dijital Jeoarkeoloji”,

30 Ocak Cumartesi Günü Prof. Dr. Mehmet Namık Yalçın ”İstanbul’da Neolitik Dönem için Jeo-Arkeolojik Çıkarımlar”

1 Şubat Pazartesi Günü Prof. Dr. Ertuğ Öner “Ege ve Akdeniz Kıyılarımızda Paleocoğrafya ve Jeoarkeoloji Araştırmaları”

ve 13 Şubat Cumartesi Günü Prof. Dr. Hüseyin Turoğlu “Coğrafi Verilere Dayalı Paleo-Landuse Rekonstrüksiyon Yaklaşımı”

Değerli hocalarımızın seminerlerinin ardından web sitemizde seminer içerikleri ile ilgili bilgi paylaşmaya özen göstereceğimizi belirtmek isteriz. Bundan sonraki süreçte sizlerin katkıları ile web sitemizi daha efektif şekilde kullanmak bu platformun farklı çalışmaların bilgileri erişilebilir ise yayınlanmış olan kısımlarının linkleri ile zenginleşmesini ve araştırmacıların, ilgilerin web sitemizden beslenmesini ummaktayız.  

Sevgi ve saygılarımızla,

ArkeoMedya

Reklam

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s